Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

               
 

Budowa kościoła
Galeria zdjęć
Linki
Lokalizacja
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Zapowiedzi

   
Porządek Mszy Świętych


Niedziele:

8:30, 10:00, 11:30 (dla dzieci), 18:00

Dni powszednie:

od poniedziałku do soboty - 18:00

Dni powszednie w okresie kolędy:
od poniedziałku do piątku - 18:00,
sobota - 18:00
   

 

  ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2010
 
 

PASTERKA

       

 

WIGILIA W ŚWIETLICY

Słuchając Ewangelii o Narodzeniu Syna Bożego, przy dźwiękach kolęd podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Wiele radości sprawiły dzieciom słodkie upominki od Ks. Proboszcza. Dziękując wszystkim za pomoc, życzliwość i czas spędzony
z dziećmi na świetlicy, życzymy Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku.

       

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE W NASZEJ PARAFII

W dniach 12, 13 i 14 grudnia przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej adwentowe rekolekcje będące duchowym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Prowadził je, znany dotąd naszej młodzieży, ksiądz Mariusz Dudka - doktorant UKSW.
KTO NIE BYŁ, NIECH ŻAŁUJE!!!

Ksiądz Mariusz - z ludu wzięty i do ludu posłany - stanął przed nami, by nas zachęcić do uświęcenia naszego życia. By nam powiedzieć, że to nasze zwyczajne, szare życie nie jest wcale nudne, bo właśnie w nim mamy realizować nasze zbawienie. Każdy z nas, jako mąż, żona, babcia czy dziadek jest zaproszony, by właśnie tu i teraz przyjąć miłość Chrystusa i na nią odpowiedzieć całym swoim życiem.

Najwyraźniej ksiądz Mariusz nie mówił o tym do nas sam, lecz towarzyszył mu Duch Święty (który nawet światło gasił w odpowiednim momencie!). Owoce tych rekolekcji widać było bowiem już w trakcie ich trwania. Obyśmy potrafili je pomnażać w naszych rodzinach.

Niezwykłym przeżyciem dla małżonków było odnowienie u stóp Matki Bożej Królowej Rodzin przyrzeczeń małżeńskich... Za to otwarcie nas na nowo na miłość Boga i człowieka bardzo Księdzu Mariuszowi dziękujemy. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie pamięć modlitewna.

       

 

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Przypominamy rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o comiesięcznych Mszach Świętych. Odbywają się one w każdą III niedzielę miesiąca o godzinie 16.00. Każda Msza jest elementem przygotowania całej rodziny do tego ważnego wydarzenia, jakim jest przyjęcie przez dziecko Sakramentu Eucharystii.

W grudniu - w czasie, gdy Maryja patronuje naszym adwentowym przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia - dzieci otrzymały poświęcone medaliki z Jej wizerunkiem. Niech będą one przypomnieniem, że od Maryi właśnie chcemy uczyć się wypełniania woli Bożej. A Królowa Rodzin niech wspiera nas w naszym dążeniu do świętości.

       

 

RORATY

Roraty to Msza święta odprawiana ku czci Maryi, którą symbolizuje postawiona w pobliżu ołtarza biała świeca z niebieską wstążką. Nazwa Mszy świętej roratniej pochodzi od łacińskich słów pieśni "rorate cœli desuper" ("spuśćcie rosę niebiosa"). Roraty odprawiane są przez cały Adwent w dniach powszednich.

Tradycyjnie uczestniczą w niej dzieci z lampionami. W naszej parafii dzieci przygotowywały się do rorat tworząc na świetlicy (pod plastycznym patronatem pani Doroty) piękne lampiony. Niektóre z nich parafianie mogli kupić na kiermaszu w II niedzielę adwentu. Wraz z panią Małgosią dzieci przygotowywały zaś kalendarz adwentowy z postanowieniami na każdy dzień.

Mimo mrozów i śnieżyc grupce dzieci udaje się dotrzeć do kaplicy codziennie na godzinę 18.00. Razem z dorosłymi odkrywają piękno i wartość Słowa Bożego zawartego w Biblii, uczą się je czytać i rozważać - zgodnie z hasłem zaproponowanym przez redakcję "Małego Gościa": BĘDZIESZ CZYTAŁ BIBLIĘ CODZIENNIE.

Każdego dnia wylosowane dziecko przestawia figurkę Matki Bożej na drabince adwentowej, zaś kolejne zabiera (ciut mniejszą) figurkę Maryi na rodzinne czuwanie. Zachęcamy dorosłych i dzieci do liczniejszego podtrzymywania tradycji rorat. Pokażmy, że mieszkańcom Dziekanowa zima niestraszna!

       
       

 

PIERWSZY LEKTOR

„Chrystus jest obecny w swoim Słowie, głoszonym w zgromadzeniu; ono to, wyjaśniane
w homilii, powinno być słuchane z wiarą i przyswojone na modlitwie. To wszystko powinno objawiać się w godnym wyglądzie księgi i miejsca głoszenia słowa Bożego,
w postawie lektora, w jego świadomości, że jest rzecznikiem Boga wobec braci".

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza Wspólnota Parafialna „wzbogaciła” się
o pierwszego lektora. Po ponad rocznych przygotowaniach, odbyciu rekolekcji
w Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym w Warszawie i złożonych egzaminach, nasz ministrant Maciej Morra dnia 28.11.2010 roku otrzymał promocję lektorską rąk Kardynała Kazimierza Nycza.

Co to oznacza:

Eucharystia, która jest sprawowana przez Kościół, składa się Liturgii słowa i z Liturgii eucharystycznej. W nauce o Eucharystii wyróżnia się również posługę lektora.

W liturgii:
„Lektor jest ustanowiony do wykonywania czytań z Pisma Świętego, z wyjątkiem Ewangelii. Może on podawać intencje modlitwy powszechnej, wykonywać psalm między czytaniami”, a także podawać potrzebne wyjaśnienia i komentarze.

Poza liturgią:
Lektor przygotowuje wiernych do godnego przyjęcia sakramentów. Gdy wystąpi taka potrzeba może przygotować wiernych do czytania Pisma Świętego podczas czynności liturgicznych.

Aby jego posługa była udana i coraz lepsza w wypełnianiu tej jakże ważnej funkcji, powinien bezustannie zgłębiać Pismo Święte.

       

Dodano dnia: 06.12.2010.


 

KALENDARZ PARAFIALNY NA ROK 2011

Od niedzieli 28. listopada, wraz z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego, można nabywać wyjątkowy, bo pierwszy w historii naszej parafii, kalendarz na rok 2011. Kalendarz składa się z 5 stron (4 strony z kalendarium kwartalnym + okładka) oprawionych w spiralę. Format kalendarza: 30 x 42 cm. W atrakcyjnej szacie graficznej zostały zaprezentowane aż 72 zdjęcia z życia parafii. Na okładce widnieje obraz Matki Bożej Królowej Rodzin z naszej kaplicy.

       

Dodano dnia: 28.11.2010.


 

WRĘCZENIE NAGRÓD ZA RÓŻANIEC

W niedzielę 7 listopada podczas Mszy świętej o 11.30 podsumowany został udział dzieci z naszej parafii w modlitwie różańcowej. Przez cały październik - mimo wielu zajęć w szkole i poza nią - całkiem spora grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w nabożeństwach różańcowych. Ich gorliwość i wytrwałość została nagrodzona pamiątkowymi drobiazgami. W tym roku były to kolorowe portfeliki nawiązujące do akcji "Samochód za grosik", w której dzieci uzbierały dla Domu Nadziei w Lusace sumę 834,37 złotych.

Nagrodę główną - figurkę Matki Bożej - wylosował młody parafianin z Sadowej Wojtek Romański. Docenieni też zostali najmłodsi uczestnicy nabożeństw: Adaś Książek i Marysia Nowakowska, którzy otrzymali pamiątkowe kubki.

Mamy nadzieję, że równie gorliwie, a może jeszcze bardziej licznie, dzieci będą uczestniczyły w Roratach. Wszak już wkrótce Adwent! Lampiony czas robić!

       

Dodano dnia: 15.11.2010.


 

ŚWIETLICA "RODZINA – RODZINIE"

Informujemy, że inicjatywa otwarcia świetlicy dla dzieci w naszej parafii została przyjęta
z radością przez samych zainteresowanych i ich rodziców. W soboty w godzinach
od 10 do 14-ej coraz większa grupa dzieci i młodzieży spędza ciekawie czas pod okiem wychowawców-wolontariuszy oraz przy duchowej asyście księdza Proboszcza.
Wśród zajęć była już nauka szycia na maszynie i w ręku, zajęcia sportowe, taniec,
nauka śpiewu, ping-pong oraz przeróżne gry i zabawy. Nie brakuje także zajęć plastycznych.

Ostatnio dzieci pod okiem pedagogów ze szkoły w Dziekanowie (bardzo dziękujemy za poświęcony czas!) tworzyły karty świąteczne na kiermasz adwentowy. Takie karty i inne ozdoby robią także dzieci ze szpitala w Dziekanowie. Dochód z kiermaszu ma być przeznaczony na paczki dla dzieci z parafii, która ucierpiała w czasie powodzi, a którą objęliśmy swoją pomocą. Mamy nadzieję, że ta piękna inicjatywa spotka się z życzliwym przyjęciem ze strony całej parafii.

       

Więcej zdjęć do obejrzenia w  GALERII ZDJĘĆ.

Dodano dnia: 23.10.2010.


 

XI MARSZ MŁODZIEŻY DO PALMIR

Proboszcz parafii św. Małgorzaty w Łomiankach – ks. Dziekan Marek Kiliszek
Proboszcz parafii św. Marka  Ewangelisty w Dąbrowie – ks. Andrzej Kostrzębski
Proboszcz parafii bł. Marceliny Darowskiej w Burakowie – ks. Kazimierz Gers
Proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym - ks. Dariusz Kosk

Serdecznie zapraszają na:

                         XI Marsz Młodzieży do Palmir

Celem marszu jest skupienie młodzieży wokół podstawowych wartości chrześcijańskich poprzez lepsze zrozumienie uroczystości Wszystkich Świętych oraz oddanie czci Tym, którzy zostali zamordowani lub zginęli w Palmirach.

Spotykamy się o godz. 16.00 dnia 02.11.2010r.(WTOREK)
przed kościołem św. Małgorzaty w Łomiankach
.

Bardzo proszę o zabranie ciepłych ubrań, gorącej herbaty, zniczy i latarek (maszerujemy szlakami Puszczy Kampinoskiej w godzinach wieczornych). Powrót autokarem przewidziany jest w godz. 21.00-22.00. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką osób dorosłych. Organizator nie ubezpiecza uczestników marszu. Więcej informacji udziela telefonicznie Jan Grądzki - tel. 600 012 718.

Dodano dnia: 16.10.2010.


 

SAMOCHÓD ZA GROSZE DLA DOMU NADZIEI
W LUSACE

Październik jest miesiącem naszej gorącej modlitwy różańcowej. Na apel "Małego Gościa" dzieci z naszej parafii uczęszczające na nabożeństwa różańcowe włączyły się
w akcję zbierania pieniędzy dla Domu Nadziei w Lusace. Dom ten powstał w 1998 roku
w pobliżu jednego z największych slumsów Lusaki - Misisi, na terenie ośrodka St.Lawrence Center. W ośrodku jest szkoła podstawowa dla ponad 1000 ucznów, szkoła dla dzieci specjalnej troski, kościół oraz ośrodek medyczny.

Wśród wielu potrzeb ośrodka jedną z pilniejszych jest kupno samochodu, który pomoże szybciej dotrzeć do potrzebujących. Na ten właśnie cel zbierają swe grosiki młodzi czytelnicy "Małego Gościa". Dzieci z naszej parafii w pierwszym tygodniu zebrały już
208 złotych i 46 groszy. [zobacz]

Serdecznie zachęcamy do dalszej ofiarności.

Więcej na temat zbiórki pieniędzy możesz przeczytać tutaj.

       

Dodano dnia: 10.10.2010.


 

INAUGURACJA ŚWIETLICY "RODZINA – RODZINIE"

9 października 2010 r o godz.10.00 ks. Proboszcz Dariusz Kosk wraz z przybyłymi dziećmi przeciął uroczyście wstęgę, co pozwoliło na rozpoczęcie działalności świetlicy parafialnej.

Do dyspozycji mamy przestronną salę, stół do ping-ponga, wiele książek i gier.
Pierwsze spotkanie upłynęło pod hasłem "To nasze wspólne dobro". W tym dniu bawiliśmy się, śpiewaliśmy, wykonywaliśmy prace plastyczne i przygotowaliśmy
kolorowe kanapki. Napisaliśmy także kontrakt, który pozwoli nam na przestrzeganie zasad panujących w świetlicy.

Chętnych zapraszamy na kolejne spotkania.

       

Więcej zdjęć do obejrzenia w  GALERII ZDJĘĆ.

Dodano dnia: 09.10.2010.


 

ŚWIETLICA "RODZINA – RODZINIE"

Od soboty 9 października 2010 r. w domu parafialnym rozpoczyna działalność świetlica

„ Rodzina – Rodzinie’’.

Pragniemy troską objąć wszystkie dzieci i młodzież, która zechce poprzez zabawę, zajęcia plastyczne, muzyczne miło spędzić czas. Świetlica będzie otwarta w każdą sobotę /oprócz sobót poprzedzających tzw. długie weekendy/ w godzinach od 9.00 do 14.00, wejście pod tarasem od strony zachodniej. Wszyscy chętni proszeni są o przyniesienie obuwia na zmianę i informacji od rodziców, czy po skończonych zajęciach wracają samodzielnie do domu, czy oczekują przybycia rodziców. Prosimy, aby dzieci przyniosły swoje picie /najlepiej w plastikowych butelkach/ i 2-gie śniadanie Prośba do rodziców, aby ich pociechy dostarczyły stosowne oświadczenie o powrocie i znały numer telefonu, pod którym można będzie się ewentualnie skontaktować z nimi.
Link do pobrania oświadczenia znajduje się tu: [ POBIERZ OŚWIADCZENIE ].

Zwracamy się również z prośbą, jeśli ktoś posiada i chciałby się podzielić z innymi, o podarowanie artykułów biurowych /papier, kredki, kleje, farby, itp./,  gier, wartościowych książek /np. lektury szkolne/. Może ktoś może ofiarować odtwarzacz cd.

Mamy nadzieję, że czas poświęcony dzieciom i młodzieży umocni więzi rodzinne a nam wszystkim pomoże rozwinąć ukryte zdolności na chwałę Boga ku pożytkowi  wspólnoty.

Dodano dnia: 03.10.2010.


ARCHIWUM AKTUALNOŚCI:

[2015]  [2014]  [2013]  [2012]  [2011]  ... 
 
 

 

 
               

© Copyright Parafia w Dziekanowie Leśnym 2010

    Administrator strony: webmaster@parafiadziekanow.pl