Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

               
 

Budowa kościoła
Galeria zdjęć
Linki
Lokalizacja
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Zapowiedzi

   
Porządek Mszy Świętych


Niedziele:

8:30, 10:00, 11:30 (dla dzieci), 18:00

Dni powszednie:

od poniedziałku do soboty - 18:00

Dni powszednie w okresie kolędy:
od poniedziałku do piątku - 18:00,
sobota - 18:00
   

 

  ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2011
 
 

"WIZYTACJA" NA BUDOWIE NOWEGO KOŚCIOŁA

W niedzielę (13.11.2011) wszyscy parafianie mieli możliwość "wizytacji" na budowie wznoszonej świątyni. Po sobotnim sprzątaniu wnętrza kościoła mieli oni okazję obejrzeć od środka to, co z takim poświęceniem jest wznoszone na chwałę Boga i ku pożytkowi całej wspólnoty. Do tej pory można było oglądać wnętrze kościoła oczyma wyobraźni
i śledzić postępy prac poprzez ogłoszenia i zdjęcia ze strony internetowej. Ocenę tego, co zostało w tak krótkim czasie zrobione, pozostawiamy wszystkim "wizytującym".

       
       

 

SPRZĄTANIE NOWEGO KOŚCIOŁA

W sobotę 12 listopada 2011 dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodzin Suskich, Suska, Klejnowskich, Bielińskich, Kubańskich, Ołdakowskich, Regulskich, Dąbrowskich, Adrianowi Granoszewskiemu, Mieczysławowi Eterowiczowi, pani Krystynie Mychlińskiej
i Siostrze Ewelinie zostało uporządkowane wnętrze kościoła i przygotowane do dalszych prac wykończeniowych.

       

więcej zdjęć >>


 

RÓŻANIEC ZA PRZEŚLADOWANYCH

Październik tradycyjnie był miesiącem, w którym spotykaliśmy się na modlitwie różańcowej. W tym roku - odpowiadając na apel redakcji "Małego Gościa" naszą modlitwą otoczyliśmy w sposób szczególny chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Dzieci na katechezie, a także z lektury "Małego Gościa" dowiedziały się
o problemach ludzi wierzących w Jezusa. Każdego dnia w modlitwie polecaliśmy Bogu cierpiących chrześcijan z poszczególnych krajów, prosząc dla nich o siłę i wytrwanie.
W nabożeństwach uczestniczyli parafianie od seniorów po najmłodsze smyki. Wspaniale było widzieć całe rodziny zjednoczone na modlitwie. Dzieci i młodzież, którzy najbardziej aktywnie zaangażowali się we wspólną modlitwę odebrali na koniec nagrody z rąk księdza Marka Przybylskiego. Wręczył on dzieciom pięknie wydane Apokryfy Pisma Świętego. Mamy nadzieję, że staną się one dla dzieci i ich rodzin pretekstem do żywego kontaktu ze Słowem Bożym.

       

więcej zdjęć >>


 

WSPOMNIENIE BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II

22 października po raz pierwszy uroczyście obchodziliśmy w całym Kościele wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II. W kościołach odbywały się uroczyste Eucharystie odprawiane według specjalnego ceremoniarza, czuwania, intronizacje relikwii oraz koncerty. W naszej parafii uroczystej Mszy przewodniczył w tym dniu ks. dr Marek Przybylski. Wzruszającym akcentem było poświęcenie obrazu Jana Pawła II, ufundowanego przez panie Krystynę Wiśniewskąj i Kingę Tatko. Postać Papieża zagłębionego w modlitwie przedstawiona jest na tle wizerunku Chrystusa Miłosiernego, którego kult tak bliski był sercu naszego wielkiego Rodaka. Mamy nadzieję, że ten piękny obraz będzie kierował nasze myśli ku Miłosiernemu Bogu, a Błogosławiony
Jan Paweł II zaniesie przed Jego Tron wszystkie prośby, które będziemy Mu przedstawiać.

       

więcej zdjęć >>


 

KALENDARZ PARAFIALNY NA ROK 2012

Wzorem ubiegłego roku przygotowano parafialny kalendarz na 2012 rok.
Znajdują się w nim 192 zdjęcia z najważniejszych wydarzeń kończącego się roku,
które przeżywaliśmy w naszej wspólnocie. Kalendarz składa się z 12 stron z kalendarium i okładki oprawionych w spiralę. Format kalendarza: A3 (30 x 42 cm).
Kalendarz będzie można nabywać od przyszłej niedzieli w cenie 20 zł.

       
       
           

 

XI DZIEŃ PAPIESKI

9 października obchodziliśmy w całym kraju XI Dzień Papieski. Tym razem przebiegał on pod hasłem: "JAN PAWEŁ II - CZŁOWIEK MODLITWY."

Wspominając wielki pontyfikat Papieża Polaka nie sposób nie pamiętać Jego umiłowania modlitwy i głębokiego zanurzenia w Bogu. Celem tegorocznego Dnia Papieskiego jest rozbudzenie ducha modlitwy, co będzie wypełnianiem duchowego testamentu Papieża Polaka.

Dzień Papieski to także budowanie Janowi Pawłowi II żywego pomnika poprzez wspieranie Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" organizuje Dzień Papieski, przyznaje nagrody TOTUS, prowadzi program stypendialny dla młodzieży w wieku szkolnym, organizuje Konkurs Akademicki o indeks na studia dziennikarskie i polityki społecznej oraz konkurs na studia prawnicze. Obecnie pod skrzydłami Fundacji jest ponad dwa tysiące młodych, zdolnych ludzi całej Polski, którzy zamieszkują ubogie tereny kraju.

W naszej parafii zbiórkę pieniędzy na fundację pomogli zorganizować Skauci z Federacji Skautingu Europejskiego " ZAWISZA". Druhny i druhowie oraz młode WILCZKI zbierali do puszek datki po każdej Mszy Świętej. Każdy, kto wspierał fundację, mógł oprócz tradycyjnych naklejek i obrazków otrzymać cytat z myślą Błogosławionego Jana Pawła II. W ten sposób mogliśmy powrócić choć na chwilę do nauczania naszego Przewodnika. Obyśmy tak, jak On potrafili uzgadniać rytm bicia swego serca z rytmem serca Bożego.


 

BIBLIJNA AKADEMIA NAJMŁODSZYCH

Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych
- konkursie mającym na celu pogłębienie przyjaźni z Bogiem poprzez rozważanie
Jego Słowa. Od 2 października 2011 do 1 kwietnia 2012 dzieci będą otrzymywały kartki
z 5 pytaniami testowymi, dotyczącymi tekstu ewangelii z danej niedzieli. Wypełnione przez siebie kartki oddadzą do katechetek. Punkty za trafne odpowiedzi będą zliczane systematycznie przez cały rok. Najlepsi otrzymają nagrody i wyróżnienia, a troje najlepszych weźmie udział w finale i gali finałowej organizowanej przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitarnej Warszawskiej.

Dzieci mające dostęp do internetu mogą samodzielnie ściągać pytania ze strony http://www.koab.mkw.pl/

Serdecznie zachęcamy do udziału!


 

BIERZMOWANIE 2011
DAR, KTÓREGO ŚWIAT DAĆ NIE MOŻE!

W czwartek 29 września - w święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - grupa młodzieży z naszej parafii przyjęła z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa Sakrament Bierzmowania. Młodzi parafianie w skupieniu wysłuchali zachęty księdza Biskupa, by otworzyli swe serca na łaski Ducha Świętego. Wierzymy, że każdego dnia - wzmocnieni tymi darami - będą dawali świadectwo swej dojrzałości chrześcijańskiej.

       

więcej zdjęć >>


 

NOWI MINISTRANCI
W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

We wrześniu - po kilkumiesięcznym przygotowaniu - pięciu kandydatów złożyło upragnione przyrzeczenia ministranckie. Do braci ministranckiej dołączyli: Kuba Fraj, Patryk Karp, Bartek Kroczak, Kacper Sotomski. oraz Wojtek Romański. Wszyscy
w przygotowaniach do nowej roli otoczeni byli ojcowską opieką księdza Proboszcza
oraz starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Niech ich posługa przy ołtarzu Pana zbliża ich do Boga, a całej wspólnocie parafialnej przynosi dumę i radość.

       

więcej zdjęć >>


 

WIELKIE BUDOWANIE Z KLOCKÓW LEGO

W słoneczne, jesienne południe 24 września przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Rodzin rozpoczął się piknik rodzinny organizowany przez ks. Proboszcza Dariusza Kosk, firmę Manami oraz Stowarzyszenie „Rodzina Rodzinie” pod hasłem „Wielkie budowanie
z klocków Lego”. Licznie zgromadzeni parafianie przy muzyce i pysznych, domowych przekąskach przyglądali się wielogodzinnym staraniom dzieci przy tworzeniu z klocków Lego postaci strażaka. Wszyscy mali budowniczowie otrzymali pamiątkowe dyplomy,
a najwytrwalsi zasłużyli na nagrody. Wspólne budowanie było okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale też integracji lokalnej społeczności, tworzenia więzi międzypokoleniowych oraz rodzinnego spędzenia wolnego czasu.

Podziękowania należą się zarówno firmie Manami, ale także wszystkim darczyńcom oraz osobom pracującym przy organizacji i sprawnym przeprowadzeniu tego niezwykłego wydarzenia.

       

więcej zdjęć >>


 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

Ksiądz Proboszcz Dariusz Kosk, Stowarzyszenie „Rodzina Rodzinie” oraz Firma „Manami” zapraszają dzieci wraz z rodzinami do wspólnej zabawy. Główną atrakcją będzie „Wielkie budowanie z klocków Lego” Impreza odbędzie się 24 września 2011 roku przy Parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym. Zabawę zaczynamy od godz. 12.00. Przewidywane zakończenie godz.18.00. Oprócz zabawy wszyscy przybyli będą mogli posilić się swojskim jadłem.


 

ROZPOCZYNAMY ROK SZKOLNY Z BOGIEM

W pierwszy piątek września dzieci i młodzież w uroczystej Mszy Świętej powierzyły Panu Bogu rozpoczynający się rok szkolny. Przystąpiły do spowiedzi pierwszopiątkowej,
by z czystymi sercami i otwartymi umysłami podjąć na nowo trud nauki.

Naszym młodym parafianom, a także ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkół życzymy wielu łask Bożych na rok szkolny 2011/2012.

Na poświęcenie tornistrów i plecaków zapraszamy w niedzielę 11 września na Mszę Świętą o godz. 11.30.


 

SZKLENIE KOPUŁY KOŚCIOŁA

W ubiegłym tygodniu zostało położone szkło na kopule nad nawą główną i prezbiterium kościoła oraz ustawiony Krzyż na szczycie kopuły. Wspólnym wysiłkiem całej wspólnoty osiągnięty został prawie (została do dokończenia ściana frontowa z wieżą oraz ściany działowe w środku) stan surowy otwarty. Całą wspólnotę polecam opiece Matki Bożej Królowej Rodzin.

       
       

więcej zdjęć >>


 

II FESTYN PARAFIALNY 2011

Drugi dzień naszego świętowania to sobota 28 maja. W tym dniu odbył się nasz II Festyn Parafialny, obchodzony tym razem pod hasłem "MAMA, TATA, SIOSTRA, BRAT - CAŁY MÓJ DZIECIĘCY ŚWIAT !" Wbrew wszelkim prognozom pogoda dopisała. Wokół kościoła i plebanii przez cały dzień atrakcji było moc: loteria fantowa, konkursy sportowe i te wymagające wykazania się wiedzą. Dzięki strażakom można było podziwiać teren naszej parafii i okolicę prawie z lotu ptaka. Pod czujnym okiem harcerek nasza młodzież ćwiczyła chodzenie na szczudłach ( a i tak mistrzem okazał się „super Tata”!) . Na najmłodszych czekał plac zabaw, można było umalować sobie buzię oraz zobaczyć przedstawienie teatralne. Tym razem oglądali perypetie "TADKA- NIEJADKA".

Na głodnych czekały przepyszne ciasta przygotowane przez nasze parafianki, własnego wypieku chleb ze smalcem, kiełbaski z grilla i lody. Piknikową atmosferę dopełniała muzyka płynąca ze sceny w wykonaniu zespołu DIRECT. Nikt nie mógł wyjść ani głodny ani znudzony!

Wszystko to było możliwe do zrealizowania dzięki ogromnemu zaangażowaniu parafian i przyjaciół parafii - od tych najmłodszych do naszych seniorów - którzy włożyli w przygotowanie festynu mnóstwo serca i sił. Nie zabrakło też hojnych sponsorów, którzy zechcieli swą pomocą wesprzeć dzieło budowy naszego kościoła parafialnego. Nie zabrakło wreszcie chętnych, którzy zechcieli swą obecnością i wspólną zabawą tworzyć radosną atmosferę naszego festynu. Każdy uśmiech, gest życzliwości, hojne wsparcie - wszystko to buduje naszą wspólnotę parafialną, tę duchową i materialną. Za to, że potrafimy być naprawdę razem - serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

       
       

więcej zdjęć >>


 

ODPUST PARAFIALNY 2011

Decyzją naszego Arcybiskupa 26 maja został ustalony świętem naszej parafii, czyli dniem odpustu parafialnego.

W tym roku obchodziliśmy go po raz pierwszy bardzo uroczyście. W Dniu Matki naszej wspólnej Matce - Królowej Rodzin dziękowaliśmy w czasie Mszy Świętej za wszelkie łaski, którymi nas obdarza. Polecaliśmy Jej wszystkie Mamy, a także nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Ofiarę Mszy Świętej składali wraz z nami zaprzyjaźnieni z naszą Parafią kapłani wraz z księdzem dziekanem Markiem Kiliszkiem. Słowo wygłosił proboszcz najstarszej w dekanacie parafii w Łomnej, ksiądz Tadeusz Bazylewicz. Wspólną modlitwę zakończyliśmy procesją wokół kościoła i radosnym hymnem " TE DEUM ".

       

więcej zdjęć >>


ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

15 maja był szczególnie uroczystym dniem dla naszych trzecioklasistów. W tym dniu przeżywali bowiem Rocznicę I Komunii Świętej. Uwielbiali Boga w Trójcy Świętej dziękując Mu za dar Eucharystii i prosząc o łaskę wytrwania w wierze. Piękna, pełna skupienia modlitwa dzieci i ich rodzin była potwierdzeniem ich przyjaźni z Jezusem.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz wręczył każdemu z dzieci Pismo Święte, zachęcając do czytania go jak najczęściej. Słowo Boże niech będzie źródłem, z którego czerpać będą obficie.

Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej oraz ich starszych kolegów wraz z rodzinami polecamy modlitwom wszystkich parafian oraz opiece Królowej Rodzin.

       

więcej zdjęć >>


 

FESTYN PARAFIALNY

28 maja br. w godzinach 14.00-18.00
odbędzie się II Parafialny Festyn Rodzinny pod hasłem "Mama, Tata, Siostra, Brat - cały mój dziecięcy świat"
przy kościele p.w. Matki Bożej Królowej Rodzin
w Dziekanowie Leśnym.

Zapewniamy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy.

                                                       Organizatorzy


 

I KOMUNIA ŚWIĘTA

8 maja nasza parafia przeżywała szczególną radość – 69 dzieci z klas drugich przyjęło po raz pierwszy do serc Jezusa w Komunii Świętej. Dzieciom towarzyszyły w modlitwie licznie zgromadzone rodziny i przyjaciele. Bardzo wielu z nich wraz z dziećmi przystąpiło do Stołu Pańskiego dając piękny przykład żywej wiary.

Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w nabożeństwach majowych oraz Mszach Świętych, podczas których Ksiądz Proboszcz jeszcze raz podkreślał, że przyjmując Komunię Świętą przyjmujemy do serca samego Chrystusa, który nas umacnia i prowadzi. Zachęcał też dzieci do wyrażania przyjaźni z Jezusem poprzez częstą spowiedź i pełne uczestnictwo we Mszy Świętej niedzielnej. Biały tydzień dzieci wraz z rodzinami oraz Księdzem Proboszczem i siostrą Eweliną (która tak pięknie przygotowała nasze pociechy do I Komunii Św.) zakończyły bardzo radosnym akcentem. Było nim spotkanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej Radosnej Opiekunki Przyrody w Secyminie połączone z ogniskiem i piknikiem.

Radości było co niemiara! Były pyszne kiełbaski i napoje, o których przygotowanie zatroszczyły się kochane mamy, była okazja do gier sportowych i rozmów integracyjnych.

Matce Bożej dziękujemy za piękną pogodę, Księdzu Proboszczowi Januszowi Celejewskiemu za gościnę, a wszystkim za radosną atmosferę!

Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej wraz z rodzinami polecamy modlitwom wszystkich parafian oraz opiece Matki Bożej Królowej Rodzin.

       
       
       

więcej zdjęć >>


 

NIEDZIELĄ PALMOWĄ ...
... wkroczyliśmy w naszej wspólnocie parafialnej w czas rozważania najważniejszych tajemnic naszej wiary. Wspominając triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy jednocześnie uświadamialiśmy sobie jak szybko entuzjastyczne HOSANNA! zamieniło się w oszalałe UKRZYŻUJ GO! Także w naszym życiu występują duże kontrasty - jesteśmy zdolni do najlepszych i do najgorszych rzeczy. Niedziela Palmowa domaga się od nas konsekwencji i wytrwałości, pogłębiania naszej wierności - tak, by nasze HOSANNA! nie było tymczasowe.

TRIDUUM PASCHALNE
To czas niezwykłych przeżyć i wniknięcia w samą istotę wiary. Jak dobrze, że wśród przygotowań do świąt możemy się zatrzymać i skupić na tym, co najważniejsze.

WIELKI CZWARTEK
Nasze dziękczynienie Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa, za dar Nowego Przymierza.
To także wezwanie do służby i miłości: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie umiłowali, jak Ja was umiłowałem... W tym dniu szczególnie dziękowaliśmy Bogu za wszystkich kapłanów pracujących wśród nas.

WIELKI PIĄTEK
Jezus podniesiony na krzyżu wciąż dla wielu jest zgorszeniem lub głupstwem. Ale dla nas - w krzyżu zbawienie, w krzyżu miłości nauka... Każdy z nas może powiedzieć "Umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie". Dlatego ze czcią podchodzimy i adorujemy drzewo Krzyża, dlatego bierzemy krzyż na swoje ramiona, by w Drodze Krzyżowej ulicami parafii dać świadectwo naszej wiary.

WIELKA SOBOTA
Czas czuwania przy Grobie Pańskim, czas refleksji nad ceną naszego odkupienia, nad naszą wiarą w to, że śmierć nie jest końcem. Za wielką bowiem cenę zostaliśmy nabyci! Dzieło naszego Odkupienia zostało dokonane. W tym dniu przynosimy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny. Wieczorem zaś spotykamy się na Liturgii Wigilii Paschalnej, która wprowadza nas w radość Zmartwychwstania. Poprzez znaki liturgiczne i czytania biblijne rozpraszamy ciemności naszych serc światłem ZMARTWYCHWSTANIA.

W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ...
... po raz pierwszy w naszej parafii mogliśmy prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa ogłosić w radosnej procesji wokół nowo budowanego kościoła. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa będzie dla nas wezwaniem do apostolstwa - byśmy byli światłem dla świata.

       

więcej zdjęć >>


 

KONKURS PLASTYCZNY O WYSZYŃSKIM ROZSTRZYGNIĘTY

4 kwietnia 2011 roku został rozstrzygnięty Parafialny Konkurs Plastyczny, w którym zachęcaliśmy uczniów szkół podstawowych do przygotowania prac o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Laureatami Konkursu zostali:

- w kategorii klas młodszych:
          I miejsce - Kinga Leśniewska
          II miejsce - Aniela Trzpioła
          III miejsce - Julia Choroś


- w kategorii klas starszych:
          I miejsce - Aleksandra Kucharska
          II miejsce - Adrian Rzewnicki
          III miejsce - Aleksandra Rosłon i Tomasz Sarnowsk
i

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy laureatom.

       

 

DZIEŃ PAPIESKI

W niedzielę 3 kwietnia 2011 roku nasza wspólnota parafialna oddała hołd Największemu Polakowi naszych czasów – Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II.

Dorośli i dzieci w przedstawieniu oraz prezentacji pt „Święty naszych czasów” przypomnieli ziemską wędrówkę Karola Wojtyły od dzieciństwa do radosnego spotkania z Ojcem w niebie. Swoim występem dostarczyli zgromadzonym wielu wzruszeń i łez.

       

więcej zdjęć >>


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 27-30 marca nasza wspólnota parafialna przeżywała rekolekcje wielkopostne. Głosił je kapłan diecezji częstochowskiej ks. dr Roman Ceglarek
przy niebagatelnym wsparciu animatora muzycznego-pana Grzegorza Stolarskiego.

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży obfitowały w różnorodne formy przekazu - nie zabrakło piosenek (w tym przebojów autorstwa ks. Romana i pana Grzegorza), były także przedstawienia teatralne i pantomima.
Utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Leśnym - Wiktoria Listkowska, Martyna Kurlanc, Janek Piskorski, Tomek Dąbrowski oraz Michał Matuszewski - pod opieką siostry Eweliny przygotowali dla swych rówieśników przedstawienie pt. „ Znak Krzyża”. Młodsze dzieci miały okazję zobaczyć spektakl
pt. „Ważne słowa” przygotowany przez klasę II a i wychowawczynię, panią Małgorztę Sarnowską.
Obie formy teatralne wprowadzały w tematykę konferencji ukazując miłość Boga
do człowieka i zachęcając, byśmy na tę miłość odpowiadali całym swoim życiem.
Przejmującym dopełnieniem słów rekolekcjonisty okazała się przygotowana przez uczniów Gimnazjum w Dziekanowie pantomima pt. „ Ręce”. W prosty i piękny sposób uświadomiła konieczność osobistego wyboru- czy wybiorę Jezusa?
Trzeba tu podkreślić, że młodzi aktorzy: Joanna Roman, Aleksandra Wielichowska,
Jacek Szymański, Jan Świsłocki oraz Artur Graf zagrali swe role z ogromną wrażliwością i dojrzałością, choć na przygotowanie mieli bardzo niewiele czasu. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie poszczególnych przedstawień bardzo dziękujemy.

Dorośli podczas swoich konferencji słuchali rozważań o WIERZE, NADZIEI i MIŁOŚCI opartych o nauczanie Benedykta XVI oraz Ojców Kościoła.
Także oni mieli szansę poczuć teatralny klimat tych rekolekcji, gdyż ostatniego dnia do rodzin z naszej parafii przyjechała gościnnie grupa teatralna z Sokołowa Podlaskiego. Spektakl tej grupy jest elementem programu PROFILAKTYKA A TY , stworzonego przez prowadzącego spotkanie pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego, inspektora Grzegorza Jacha, a mającego na celu umacnianie rodzin, profilaktykę uzależnień i wspieranie inicjatyw społecznościowych.
Spektakl „ Dzwonek” - profesjonalnie przygotowany i brawurowo zagrany przez wolontariuszy - wskazywał na potrzebę dialogu rodziców z dziećmi i prowokował
do refleksji na ten temat.

Gościem honorowym tego dnia był J. Eks. Ks. Bp. Stanisław Stefanek, który po spektaklu wygłosił do nas pasterskie słowo. Jego Ekscelencji towarzyszyli: kapelan Policji w Łomży i Ostrołęce ks. Mirosław Orłowski, ks. dziekan Marek Kiliszek oraz Zastępca Dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp Ryszard Garbarz, który przybył
wraz z małżonką i córką.

Zainteresowanych programem PaT odsyłamy na stronę internetową www.pat.policja.gov.pl.

Oby czas rekolekcji zaowocował w naszych sercach i naszych rodzinach pojednaniem
z Bogiem i bliźnimi, byśmy mogli z radością oczekiwać Świąt Zmartwychwstania!

       
       

więcej zdjęć >>


 

PARAFIALNY KONKURS PLASTYCZNY

Ponieważ w tym roku mija 30 rocznica śmierci Stefana Kardynała Wyszyńskiego
(28 maja 1981 r.) wszystkie dzieci bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
w konkursie plastycznym.

Poniżej regulamin konkursu.

PARAFIALNY KONKURS PLASTYCZNY
"Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia"

Celem konkursu jest:

- zachęcenie dzieci do poznania życia i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego
- rozwijanie zdolności twórczych dzieci

Regulamin:

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci ze szkoły podstawowej
Format prac A-4, technika dowolna
Do prac należy dołączyć metryczkę umieszczoną na odwrocie, zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika, wiek

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy

Kryteria oceny prac konkursowych:

- samodzielność wykonania
- wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych

Prace należy dostarczyć katechetom do 9 marca 2011r. Z prac, które przechodzą na własność organizatora, powstanie wystawa w naszej kaplicy.


 

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

16 stycznia, podczas kolejnego spotkania przygotowującego dzieci i rodziców do uroczystości Pierwszej Komunii świętej, ks. dr Marek Przybylski - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej wygłosił konferencję na temat: "Teologia sakramentu pokuty w rozwoju historycznym".
Ksiądz prelegent przybliżył słuchaczom zagadnienia pokuty starotestamentalnej,
które przygotowywały do nawrócenia i pokuty w Nowym Testamencie. Została również przedstawiona istota tego sakramentu w życiu Kościoła, jak również waga świadectwa życia rodziców w przekazywaniu wiary i praktyki sakramentalnej względem swoich dzieci.

       
       

 


 

BUDOWA KOŚCIOŁA

W dniu 14 stycznia w godzinach przedpołudniowych zostały zamocowane dźwigary dachowe nad nawą główną naszej świątyni. Wykonane na budowie elementy drewniane stanowią konstrukcję dachu i przykrywają 1/4 całego dachu naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym prace przy naszej świątyni mogą być kontynuowane.

       

JASEŁKA

''Przychodzimy do stajenki Panu kolędować"
Tradycyjnie już w naszej kaplicy zostały wystawione jasełka przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sadowej i w Dziekanowie Leśnym. Występ dzieci dostarczył widzom wielu wzruszeń i radości.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadowej:

       
       
       
       

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Leśnym:

       
       
       

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI:

[2015]  [2014]  [2013]  [2012]  ...  [2010] 

 
 

 

 
               

© Copyright Parafia w Dziekanowie Leśnym 2010

    Administrator strony: webmaster@parafiadziekanow.pl