Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

               
 

Budowa kościoła
Galeria zdjęć
Linki
Lokalizacja
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Zapowiedzi

   
Porządek Mszy Świętych


Niedziele:

8:30, 10:00, 11:30 (dla dzieci), 18:00

Dni powszednie:

od poniedziałku do soboty - 18:00

Dni powszednie w okresie kolędy:
od poniedziałku do piątku - 18:00,
sobota - 18:00
   

 

  AKTUALNOŚCI
 
 

INSTALACJA AMBONKI I SZCZYTU KOPUŁY

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

INSTALACJA OŁTARZA

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

ODWIEDZINY NAJDROŻSZEJ MATKI
PEREGRYNACJA OBRAZU M.B. CZĘSTOCHOWSKIEJ

W dniach 6-7 listopada nasza wspólnota parafialna zatrzymała się w codziennym biegu, by trwać w modlitwie przy Najdroższej Matce, która w ikonie jasnogórskiej nawiedziła naszą świątynię.

Do tego spotkania przygotowaliśmy się w czasie rekolekcji głoszonych przez ojca Stanisława Przepierskiego, który z ogromną miłością i nie mniejszą wiedzą wskazywał nam rolę obecności Matki Bożej w życiu każdego z nas i w życiu naszego narodu.

Ten krótki czas nawiedzenia obfitował we wzruszenia, świadectwa i czuwanie na modlitwie. Kolejny raz mogliśmy poczuć się wspólnotą silną wiarą, zjednoczoną wokół Matki i odpowiedzialną za siebie nawzajem. Nie zabrakło słów dziękczynienia, ale i próśb do naszej Orędowniczki – oddaliśmy Jej samych siebie, nasze radości i troski. Odnowiliśmy śluby narodu podejmując zobowiązanie przodków do realizacji JEJ PROŚBY – „UCZYŃCIE WSZYSTKO, CO SYN WAM POWIE!”

Obyśmy jak Ona potrafili otworzyć się na działanie Boga, uwolnić z kotwicy naszych lęków i doświadczyć, czym jest poddanie się Jego woli.


POWITANIE RELIKWII JANA PAWŁA II
W NASZEJ PARAFII

„Bł. Jan Paweł II trwał na kolanach przed Bogiem, żył Bogiem i dla Boga. Kto się z nim zetknął, mógł dostrzec jego głębokie zjednoczenie ze Stwórcą. Kontakt z bł. Janem Pawłem II zbliżał do Boga, człowiek zostawał włączony w tajemnicę Bożej Opatrzności.” (abp. M. Mokrzycki).

Od niedzieli 26 października nasz kontakt ze Świętym Rodakiem zyskał nowy wymiar – powitaliśmy uroczyście relikwie Jana Pawła II i z ogromnym wzruszeniem umieściliśmy Je w specjalnie przygotowanej kaplicy. Nasz Ojciec Święty został z nami!

Uroczystą Mszę odprawił ks. Prałat Marek Kiliszek wraz z księżmi Markiem i Romualdem na stałe zaprzyjaźnionymi z naszą parafią. W imieniu parafian słowa powitania wygłosiła pani Katarzyna Gierejko z rodziną, a czytania przeczytali prof. Andrzej Zieliński wraz
z córką Magdaleną Rostworowską.

W modlitwie wiernych za przyczyną Świętego Jana Pawła – Patrona rodzin – polecaliśmy Bogu parafię i nasze rodziny, a potem, po Komunii zabrzmiało radosne TE DEUM – dziękczynienie za dar obecności wśród nas świętych relikwii.

Po oddaniu czci Świętemu relikwie zostały przeniesione do pięknie przygotowanej kaplicy bocznej. Wspólne odśpiewanie wraz z chórem parafialnym „Barki” było dla wielu momentem szczególnego wzruszenia i powrotu myślami do spotkań z Janem Pawłem II.

To On nauczył nas kiedyś prostej modlitwy o świętość: „Panie, przyjmij mnie takim, jakim jestem. Z moimi wadami i słabościami. Ale spraw, bym stał się takim, jak tego pragniesz”. Nie możemy mieć żadnej wątpliwości co do skuteczności tej modlitwy. Dzisiaj każdy z nas powinien tę modlitwę uczynić swoją.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

KONKURS PLASTYCZNY W ZWIĄZKU Z 30 ROCZNICĄ MĘCZEŃSKIEJ ŚMIERCI BŁ. KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI

Ogłaszamy konkurs na plakat upamiętniający 30 rocznicę śmierci bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do wykonania prac w formacie A3 lub A4, technika dowolna. Mile widziane prace rodzinne. Prace dostarczamy do katechetek lub ks. Proboszcza do dnia 15 października.

Przy okazji zachęcamy do udziału uczniów szkół w innych konkursach. Na stronie parafii umieszczone są linki z informacją. Chętni proszeni są o kontakt z katechetami.

Ogólnopolski Konkurs poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce: „Jerzy Popiełuszko – człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał”:

http://www.popieluszko.edu.pl/images/DOKUMENTY/2014/09_wrzesien/konkurs_regulamin.pdf

Konkurs "Odkrywamy naszą historię" - ks. Jerzy Popiełuszko:

http://www.mariuszblaszczak.pl/aktualnosci/w-regionie/konkurs-odkrywamy-nasza-historie-ks-jerzy-popieluszko-712.html


RÓŻANIEC MODLITWĄ RODZINY

Rozpoczął się październik- miesiąc różańca. W tym roku wraz z papieżem Franciszkiem zachęcamy, by naszą modlitwą szczególnie objąć wszystkie rodziny. Módlmy się za siebie nawzajem, pamiętajmy też o rodzinach oddalonych od Boga lub przeżywających różnorakie trudności. Polecajmy Królowej Różańca rodziny chrześijańskie prześladowane na całym świecie. Załączamy modlitwy do wykorzystania w rodzinach.

Modlitwa Rodziców za dzieci

Boże, nasz Ojcze, dzięki Twojej łasce jesteśmy rodzicami. Ty powierzyłeś nam dzieci, które do Ciebie należą. Dziękujemy Ci za nie. Prosimy, abyś miał je w swojej opiece. Strzeż ich życia, zachowaj w zdrowiu, broń od zła, aby mogły bezpiecznie dojrzewać, stać się dobrymi i mądrymi ludźmi na Twoją chwałę i naszą radość. Panie Jezu, Synu Ojca, strzeż wiary naszych dzieci, daj im łaskę, aby zawsze były wierne Tobie. Duchu Święty, udziel naszym dzieciom światła, aby miały wrażliwe i prawe sumienia. Pokaż im, jak mają służyć Bogu i bliźnim. Daj im moc, aby pokonywały pokusy i trudności. Pomóż im rozpoznawać na swojej drodze dobrych ludzi. Daj im odnaleźć miejsce w Kościele i odczytać powołanie. Oddajemy Ci ich przyszłość.

Modlitwa dzieci za rodziców

Dobry Boże, dziękuję Ci za moich rodziców, za ich miłość i troskę o moje życie. Wiem, że czasem im trudno. Proszę, podaruj im zdrowie, siły do codziennej pracy, ochraniaj od wszelkiego zła. Błogosław im, aby byli dobrymi rodzicami. Panie Jezu, Ty kochałeś Maryję i Józefa, swoich ziemskich rodziców. Pomóż mi kochać rodziców, okazywać im szacunek i wdzięczność za to, co robią dla mnie. Nie chcę ich zawieść, chcę zawsze o nich pamiętać. Umocnij w naszej rodzinie wiarę i wzajemną miłość. Błogosław nam, abyśmy kiedyś wszyscy spotkali się w niebie.


BIERZMOWANIE 2014

"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha".

W naszej duchowej żegludze do portu zbawienia Pan Jezus do wiatru porównał poruszenia (czyli natchnienia) Ducha Świętego. Choć łódź może się poruszać zarówno przy pomocy żagla, jak i przy pomocy wioseł, tylko niedbały lub niedoświadczony żeglarz przy sprzyjającym wietrze nie rozwinąłby żagli.

Młodzież z naszej parafii, która zapragnęła, by w jej podróży przez życie prowadził ją Duch Święty przyjęła 29 września Sakrament Bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Rafała Markowskiego. W modlitwie o Dary Ducha towarzyszyli młodym rodziny i przyjaciele, kapłani z naszego dekanatu oraz licznie zgromadzeni parafianie.

Atmosferę radości dopełniły życzenia dla Dostojnego Gościa – Ksiądz Biskup obchodził bowiem w tym dniu Imieniny.

Zarówno młodzież jak Solenizanta polecamy modlitwom parafian.


POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO W NASZEJ PARAFII

Jeszcze niedawno cieszyliśmy się urokami wakacji, a tu niespodziewanie nadszedł wrzesień i przypomniał o obowiązkach szkolnych. Podjęliśmy je w łączności z Bogiem, powierzając Mu w uroczystej Mszy świętej w pierwszy piątek miesiąca całą szkolną społeczność. Zaś w kolejną niedzielę najmłodsi nasi uczniowie stanęli przed ołtarzem ze swoimi przyborami szkolnymi prosząc o błogosławieństwo na ten ważny etap rozpoczynający się w ich życiu.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

W dniu 25 czerwca o godz.18.00 została odprawiona Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie poprzez czytania liturgiczne, modlitwę wiernych i procesję
z darami, aktywnie uczestniczyli w liturgii. Pod koniec Mszy świętej Ksiądz Proboszcz podziękował uczniom, ich rodzicom, katechetom i wychowawcom za wspólną modlitwę
i życzył pogodnych oraz udanych wakacji, a dzieci, dziękując za duszpasterski trud, wręczyły Księdzu Proboszczowi kwiaty.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

BOŻE CIAŁO 2014

19 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa wierni biorą udział
w procesji. Tak było również w naszej parafii. Tegoroczna Procesja Bożego Ciała odbyła się po Mszy świętej o godz. 11.30. Przy czwartym ołtarzu wystawienia – na schodach kościoła – Ksiądz Proboszcz wygłosił kazanie i udzielił błogosławieństwa. Po uroczystości tradycyjnie już Ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich uczestników procesji na pyszne lody i zachęcił do dzielenia się chlebem.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

ŚWIĘTA NASZYCH KAPŁANÓW

W niedzielę 15 czerwca składaliśmy życzenia naszym kapłanom: ks. profesorowi Romualdowi Jaworskiemu z okazji jubileuszu 40-lecia święceń kapłańskich i ks. Markowi
z racji na zbliżający się dzień Jego Imienin. Gromadząc się na wspólnej Eucharystii prosiliśmy Dobrego Boga o potrzebne dla Nich łaski i błogosławieństwo na dalsze lata życia kapłańskiego.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

PIKNIK SCHOLI

W sobotę 7 czerwca piknikiem rodzinnym zakończył się pierwszy rok działalności scholi parafialnej. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy dzielili się radością z bycia razem. Za rok pracy wszystkim dzieciom, Panu Janowi – organiście i s. Ewelinie należy się ogromne podziękowanie. Zaczęły się wakacje. Po tak intensywnej pracy należy się wszystkim odpoczynek. Do końca sierpnia na Mszach świętych niedzielnych schola nie będzie śpiewać. Życzymy dzieciom i opiekunom, by nabierali sił, bo po wakacjach znów czekają kolejne niespodzianki, które przyniesie nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim udanych wakacji.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

JUBILEUSZOWY FESTYN PARAFIALNY

31 maja odbył się w naszej parafii V jubileuszowy Festyn Parafialny organizowany
w tym roku pod hasłem: „Zawsze razem”. Sprzyjająca pogoda oraz liczne atrakcje zachęciły do udziału w festynie wielu parafian oraz mieszkańców sąsiednich miejscowości. Organizatorzy, jak co roku zapewnili dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych. Był to czas, w którym można było zobaczyć, że potrafimy być razem oraz jak silną jest nasza parafia, silną w miłość i rodzinę!

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

ODPUST PARAFIALNY

Co roku 26 maja obchodzimy w naszej parafii odpust czyli  święto tytułu naszego
Kościoła: Matki Bożej Królowej Rodzin. Kazanie podczas odpustu parafialnego
wygłosił w tym roku ks. Jerzy Wikieł – Proboszcz z parafii Buraków.


Czym tak naprawdę jest odpust?

Z okazji święta patronalnego, można w kościele parafialnym zyskać tzw. odpust
zupełny. Zarówno Katechizm Kościoła Katolickiego (1471-1479), wyjaśniający naukę
Kościoła dotyczącą odpustów, jak i Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983r. w kanonach
992-997, określających istotę odpustu, odwołują się do Konstytucji apostolskiej papieża Pawła VI o odpustach Indulgentiarum doctrina. Czytamy w niej m.in.:

„Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych”.

W tej definicji zawiera się cała istotna nauka katolicka o odpustach i zarazem podstawowe założenia teologiczne praktyki odpustowej.


Kto może zyskać odpust i jakie są warunki?

Z treści kan. 994 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r. wynika że:

  • każdy wierny może uzyskać odpust
  • dany odpust może być ofiarowany dla siebie samego lub na sposób wstawiennictwa za zmarłych

Uzyskanie odpustu zależy jednak od wypełnienia określonych warunków. Nie wystarczy, aby wierny w dniu święta patronalnego parafii nawiedził kościół, odmówił wskazaną modlitwę i w ten sposób bez większego wysiłku i zaangażowania, uzyskał „automatycznie” odpust. Skuteczność odpustów zależy od wewnętrznej dyspozycji przyjmującego i wymaga wewnętrznej przemiany oczyszczającej. Darowanie kar doczesnych, jak w ogóle odpuszczenie grzechów nie może się dokonać bez zerwania
z grzechem, bez pokutnego usposobienia. Przy uzyskaniu odpustów zupełnych muszą być spełnione następujące warunki:

  • spowiedź (Sakrament Pokuty)
  • Komunia eucharystyczna
  • modlitwa według intencji Ojca świętego
  • wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego


Czym jest odpust cząstkowy?

Oprócz odpustu zupełnego istnieją w praktyce Kościoła, również odpusty cząstkowe.
Kan. 993, KPK 1983 podaje nam, iż „odpust jest cząstkowy albo zupełny, zależnie
od tego, czy uwalnia od kary doczesnej za grzechy w części lub w całości”.
 Stolica Apostolska podkreśla możliwość zyskania odpustu cząstkowego poprzez trzy ogólne formy. Odpustu cząstkowego może więc uzyskać wierny:

  • który w wykonywaniu swoich obowiązków i znoszeniu przeciwności życiowych, skierowuje swoją myśl z pokorną ufnością do Boga, dołączając – choćby tylko wewnętrznie – jakieś pobożne wezwanie
  • który kierując się duchem wiary zaofiaruje sam siebie albo przeznaczy swoje dobra w duchu miłosierdzia, na służbę braciom znajdujących się w potrzebie
  • który w duchu pokuty powstrzyma się dobrowolnie od rzeczy godziwej i miłej dla niego


Odpusty – dar od Boga.

Odpust jest więc częściowym lub całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest to oczyszczenie ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Dlatego często korzystajmy z tego Bożego miłosierdzia bo przecież każdy z nas jest odpowiedzialny przed Bogiem za zbawienie własne i bliskich.

 ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ 2014

11 maja był dla naszych trzecioklasistów oraz ich rodzin okazją do uroczystego dziękczynienia za dar Eucharystii. Dzieci wyraziły swą wdzięczność za ten dar w pięknym modlitewnym skupieniu, ale także w radosnym śpiewie uwielbienia. Ich pieśń, zaśpiewana na dwa chóry, z mocą zabrzmiała w naszej pięknej świątyni. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz wręczył każdemu z dzieci Pismo Święte, zachęcając do czytania go jak najczęściej. Słowo Boże niech będzie źródłem, z którego czerpać będą obficie.


I KOMUNIA 2014

4 maja, po długim przygotowaniu pod okiem ks. Proboszcza i siostry Eweliny, 73 dzieci
z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło do serc Pana Jezusa. W uroczystej Mszy Świętej towarzyszyli dzieciom rodzice, dziadkowie, chrzestni i rzesza bliskich im osób. Rodzice uroczyście wprowadzili pociechy do kościoła potwierdzając tym gestem pragnienie wprowadzenia ich w głębię Tajemnicy Eucharystii. Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w nabożeństwach majowych oraz Mszach Świętych, podczas których Ksiądz Proboszcz po ojcowsku starał się jeszcze bardziej przybliżyć im Jezusa Eucharystycznego. Podsumowaniem radosnego tygodnia był wspólny wyjazd do Sanktuarium w Secyminie połączony z ogniskiem i rodzinnym grilowaniem.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

TRIDUUM PASCHALNE W NASZEJ PARAFII

Obchodów Pamiątki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego nie można ograniczyć do Niedzieli Wielkanocnej i Poniedziałku Wielkanocnego. Przeżywanie tych Tajemnic tak naprawdę dokonuje się przez celebrowanie Triduum Paschalnego, czyli trzech świętych nocy składających się na jedno wydarzenie paschalne. Dokonuje się wtedy spotkanie niezmiennej Miłości z naszą zmiennością. I choć liturgia paschalna nie zmienia się, to my się zmieniamy i każdego roku inni wchodzimy w ten czas. Nie wiemy, który z powtarzalnych momentów liturgii dotknie nas najbardziej, najmocniej do nas dotrze, najmocniej przemówi i wezwie.

Taki ważny czas powinno się przeżywać we wspólnocie – i tak było w naszej parafii. Pełen kościół każdego dnia Triduum pokazał, że potrafimy porzucić przedświąteczną krzątaninę, by wyciszyć się i skupić na tym, co najważniejsze. By podjąć wysiłek i zaczerpnąć ze źródła życia.

Potrafiliśmy więc skupić się wokół ołtarza w Wielki Czwartek, by podziękować Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa, za kapłanów których posłał do nas. Zebraliśmy się następnego dnia, by adorować krzyż Chrystusa i uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Adorowaliśmy Pana w grobie, uświadamiając sobie, że nie ma takiej sytuacji ludzkiej,
w którą On nie przyniósłby Swego Pokoju. I wreszcie w Wielkanocny poranek razem chcieliśmy głośno i radośnie potwierdzić, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W tym roku rekolekcyjnym rozważaniom przewodniczył w naszej parafii ks. Jacek Laskowski. Przypomniał nam, że Jezus nas kocha i czeka na nas każdego dnia. Tylko On chce i potrafi uleczyć wszystkie nasze bolączki i zranienia, potrafi nas podnieść
z grzechu. Musimy tylko Go wezwać – jak wzywamy lekarza – i skorzystać z Jego recepty na życie. On będzie wtedy mógł napełniać nasze serca tym, co dobre i piękne. Dziękujemy, Księże Jacku, za pomoc w postawieniu diagnozy i za wskazanie Najlepszego Lekarza. Niech On sam obdarza Cię bogactwem swych łask!

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

IV Niedziela Wielkiego Postu jest zwana niedzielą radości – Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście – introitu:

Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie. Cieszcie się i weselcie, którzyście się smucili, radujcie się i nasyćcie się z piersi pociechy waszej. Uradowałem się, gdy mi powiedziano : Pójdziemy do domu Pańskiego.

Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących
z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż,
a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
Stąd w liturgii różowy kolor szat. Można go używać jedynie dwa razy w roku liturgicznym – w IV Niedzielę Wielkiego Postu oraz w III Niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą Gaudete.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

CZAS WIELKIEGO POSTU

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Paschalnych. W okresie Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty i nawrócenia, Kościół, przypominając słowa Jezusa, proponuje trzy drogi przybliżania się do Boga: post, jałmużnę i modlitwę. Liturgia tego okresu jest dość wyciszona. Dominującym kolorem szat liturgicznych jest fiolet. Z obrzędów Mszy świętej znika uroczysty hymn "Chwała na wysokości Bogu" oraz radosna aklamacja "Alleluja". W okresie Wielkiego Postu zabroniony jest udział w zabawach. W tym okresie liturgicznym organizuje się także kilkudniowe rekolekcje, które mają pomóc w dobrym przeżyciu tego czasu. Wielki Post ponownie daje nam sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego – miłością. Jest to bowiem odpowiedni czas, abyśmy z pomocą Słowa Bożego i sakramentów odnowili naszą drogę wiary, zarówno osobistą, jak i wspólnotową. Jest to droga pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na radość paschalną. Wydaje się, że współczesna kultura przestała rozróżniać dobro i zło, tymczasem trzeba z mocą podkreślać, że dobro istnieje i zwycięża, ponieważ Bóg «jest dobry i czyni dobro». Dobrem jest to, co rodzi, chroni i promuje życie, braterstwo
i wspólnotę. Odpowiedzialność za bliźniego oznacza zatem pragnienie czynienia dobra dla drugiego człowieka, z nadzieją, że i on otworzy się na logikę dobra; interesować się bratem znaczy otworzyć oczy na jego potrzeby.”

W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne:
   - Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 (z udziałem dzieci)
     i po Mszy św. o godz. 18.30 (z udziałem młodzieży i dorosłych)
   - Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15
   - parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 6 kwietnia.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

JASEŁKA 2014

W niedzielę 19 stycznia 2014 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadowej już po raz kolejny podczas Mszy świętej o godz. 11.30 przedstawiły jasełka. Mali aktorzy spisali się wspaniale przypominając piękne chwile Bożego Narodzenia. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, a występ sprawił im wiele radości i satysfakcji. Po przedstawieniu aktorzy otrzymali od Księdza Proboszcza Dariusza Kosk słodki poczęstunek.

       
zobacz zdjęcia w galerii zdjęć >>

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI:

[2015]  ...  [2013]  [2012]  [2011]  [2010] 
 
 

 

 
               

© Copyright Parafia w Dziekanowie Leśnym 2010

    Administrator strony: webmaster@parafiadziekanow.pl