RZYMSKOKATOLICKA

Parafia Matki Bożej
Królowej Rodzin
w Dziekanowie
Leśnym

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Niedziela
  8.00
  9.30
11.00 (dla dzieci)
12.30 (Msza Święta zbiorowa z udzielaniem Chrztu świętego)
18.00 (dla młodzieży)

Dni powszednie
od poniedziałku do soboty o godz. 18.0019.15

Nabożeństwa czerwcowe
codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00,
a w niedziele o godz. 17.15

Adoracje Najświętszego Sakramentu
codziennie od godz. 15.00 do 22.00

W BIEŻĄCYM TYGODNIU

Sobota 22.06.
Z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta i nabożeństwo z błogosławieństwem róż w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętej Rity o godz. 19.15. Po Mszy świętej tradycyjnie odbędzie się błogosławieństwo indywidualne relikwiami świętej.

Niedziela 23.06.
Z racji na 23-ci dzień miesiąca Msza Święta w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętego Ojca Pio o godz. 18.00 oraz nabożeństwo ze specjalnym błogosławieństwem indywidualnym relikwiami świętego. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie wszystkich czcicieli ojca Pio przy herbacie w Domu Parafialnym.

KANCELARIA

Czynna:
we wtorek i czwartek w godzinach 16.00–17.00

Zamknięta:
w poniedziałek, środę, piątek, sobotę oraz niedziele i święta

W PILNYCH SPRAWACH:

• po Mszy Świętej wieczornej
można zgłosić sprawę do księdza celebrującego mszę Świętą

• telefon kontaktowy: +48 694 538 487
(w razie braku kontaktu telefonicznego, proszę o wysłanie wiadomości SMS)

organista_praca_2024

Więcej

>>

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 czerwca 2024

1. Dziś 11. Niedziela zwykła. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczyście podziękujemy Bogu za kolejny rok szkolny. Pamiętajmy w naszej modlitwie dziękczynno-błagalnej o dzieciach, młodzieży, rodzicach, dyrekcji szkół, nauczycielach, wychowawcach i katechetach oraz o wszystkich pracownikach szkoły. Prośmy także o Bożą opiekę na czas wakacji.

2. W minionym tygodniu zakończył pracę w naszej parafii pan organista Piotr Wyszyński, który posługiwał w naszym kościele prawie dwa lata. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. W miesiącu czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.15.

4. W sobotę z racji na 22-gi dzień miesiąca Msza Święta i nabożeństwo z błogosławieństwem róż w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętej Rity o godz. 19.15. Po Mszy świętej tradycyjnie odbędzie się błogosławieństwo indywidualne relikwiami świętej.

5. W przyszłą niedzielę z racji na 23-ci dzień miesiąca Msza Święta w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętego Ojca Pio o godz. 18.00 oraz nabożeństwo ze specjalnym błogosławieństwem indywidualnym relikwiami świętego. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie wszystkich czcicieli ojca Pio przy herbacie w Domu Parafialnym.

6. Są jeszcze miejsca wolne na młodzieżową pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która odbędzie się w najbliższą sobotę 22 czerwca. W programie pielgrzymki m.in. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem i obiad. Koszt 155 zł. Zapisy pod numerem telefonu podanym na plakacie bądź w zakrystii kościoła.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w dzisiejszym warszawskim Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.30 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, a następnie przejdzie ulicami stolicy. Pokażmy naszą jedność w sprawach ochrony życia, rodziny i Ojczyzny oraz stańmy w obronie Krzyża w stołecznych urzędach.

8. Informujemy, że w okresie wakacji nastąpi zmiana godzin otwarcia kancelarii parafialnej. W lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. Pilne sprawy będzie można załatwić także o innej porze, po wcześniejszym umówieniu się poprzez kontakt telefoniczny (+48 694 538 487).

9. W czasie wakacji w lipcu i sierpniu Msze Święte w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18.00. W okresie tym nie będzie Mszy Świętych o godz. 19.15.

10. Zapraszamy już po raz XVIII na Pieszą Pielgrzymkę z Instytutu Studiów nad Rodziną w Łomiankach do Gietrzwałdu w intencji rodzin. Więcej informacji na plakatach.

11. Instytut Studiów nad Rodziną zaprasza na kolejny film z serii Dobre Kino na projekcję filmu pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Szczegóły dotyczące możliwości wcześniejszej rezerwacji z numerem telefonu można znaleźć na plakacie.

12. Zachęcamy do głosowania na projekt ogólnowojewódzki zakupu nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Głosowanie odbywa się on-line, jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Więcej informacji na plakatach.

13. Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są wsparciem dzieła Miva Polska zaopatrującą misjonarzy w środki transportu. Za każdy dar z serca Bóg zapłać.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżywania nadchodzącego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki płynącej od Matki Bożej Królowej Rodzin.

Więcej

logo

Parafia Rzymskokatolicka
Matki Bożej Królowej Rodzin
w Dziekanowie Leśnym

ul. Miła 52
05-092 Łomianki

Telefon: +48 694 538 487
Email: parafia@parafiadziekanow.pl